Przedszkola z jęz. angielskim, judo i szachami. Tylko za co?

Kraków mimo narastającej sytuacji epidemiologicznej planuje zapewnić przedszkolakom wachlarz atrakcji i zajęć pomagających w rozwoju zarówno fizycznym jak i umysłowym.

Fot. Pixabay

Kolorowanki i tańce w kółeczku powoli już nie wystarczają. Magistrat chce zapewnić przedszkolakom spektrum zajęć rozwojowych fizycznych i umysłowych. W nadchodzącym roku szkolnym w programie mają znaleźć się zajęcia z tańca, rytmiki, gimnastyki korekcyjnej a nawet zajęcia językowe. Ten zestaw w większości przedszkoli już należy do standardów. Ale czekają jeszcze niespodzianki.

Dodatkowymi atrakcjami ma być np. nauka gry w szachy, która jest nieoceniona pod kątem rozwoju umysłowego. Dla chętnych czekają zajęcia z judo czy technik bezpiecznego upadania. Jak zwykle dofinansowane będą również wyjścia do teatru, kina lub wycieczkę plenerową. Wszystko oczywiście będzie zależeć od sytuacji epidemiologicznej.

Program przedszkolny ustalają jednak dyrektorzy placówek w porozumieniu z rodzicami.

Pozostaje jednak pytanie czy to wszystko jest możliwe do spełnienia? W lipcu bowiem władze miasta podjęły decyzję, że nie będą dofinansowywać przedszkoli samorządowych w związku z obciętymi wpływami do budżetów. Powodem oczywiście miała być sytuacja pandemiczna.

Teraz miasto podjęło decyzję, że dofinansowanie będzie, jednak zamiast 25 zł. miesięcznie na dziecko, tylko 15 zł.

Czy za taką kwotę przedszkola będą w stanie zapewnić dzieciom zajęcia proponowane w programie?

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE