Pierwsze zamknięcia w czerwonych strefach. Kilkadziesiąt osób do zwolnienia

Objęcie powiatu nowotarskiego czerwoną strefą skutkuje większymi obostrzeniami. W wyniku nich zamknięty został Park Rozrywki Rabkoland w Rabce. Właściciel nie kryje oburzenia. „To niesprawiedliwe” pisze. 

fot. Dariusz.Biegacz – Praca własna, CC BY-SA 4.0/Wikipedia

Rabka-Zdrój należy do powiatu nowotarskiego. Mieszkańcy oraz turyści odwiedzający uzdrowisko mocno odczują czerwoną strefę do której Rabka należy. Władze rządowe wydały nakaz zamknięcia rodzinnego lunaparku cieszącego się ogromnym powodzeniem.

Nie byłoby w tym nic dziwnego, jeżeli decyzja objęłaby inne miejsca publiczne jak choćby kina, baseny czy restauracje. Zamknięty został jedynie Rabkoland, który swoje atrakcje oferuje głównie na świeżym powietrzu a środki bezpieczeństwa zachowywane są z najwyższą starannością. Z decyzją zarządzeń rządowych nie zgadza się właściciel lunaparku i prosi władze gminne o interwencję.

Zakaz jest niesprawiedliwy i nieproporcjonalny – mówi właściciel Rabkolandu Piotr Wiecha. Narusza konstytucyjną zasadę równości, ponieważ nie nakazuje całkowitego zaprzestania działalności innym podmiotom, np. kinom, klubom fitness czy basenom. Zwolniliśmy dzisiaj kilkadziesiąt osób mimo, że w Rabkolandzie nie odnotowano jak dotąd ani jednego przypadku zakażenia COVID-19.

Zgodnie z najnowszą listą opublikowaną przez Ministerstwo Zdrowia, strefy czerwone w woj. małopolskim obowiązują w powiecie nowotarskim, nowosądeckim i mieście Nowy Sącz.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE