Hołownia: „Apelujemy o podjęcie masowego wyszczepiania przeciwko grypie sezonowej”

Szymon Hołownia postanowił organizować konferencje przed Ministerstwem Zdrowia każdego 23 dnia miesiąca. Wszystko ze względu na ogłoszenie pandemii tego właśnie dnia w marcu.

Fot. Mateusz Jagielski/East News

Szymon Hołownia zapowiedział, że konferencje będą odbywać się co miesiąc. Wtedy będzie przedstawiał swoje apele do rządu związane z bezpieczeństwem w czasie pandemii. Po pierwsze chciałby jasny system zarządzania sytuacją podczas podejrzenia zakażenia się koronawirusem.  Przedstawił pomysł „koronatelefonu”, dzięki któremu można byłoby szybko skontaktować się w sprawach procedur związanych z COVID-19. Dodatkowo mówił o procedurach zwalniania obywateli bezobjawowych z kwarantanny.

Ale co najważniejsze, skupił się również na sezonie grypowym, który już niedługo czeka Polaków.

„Bardzo wiele ludzi będzie miało po prostu objawy: kaszel, katar, wysoką gorączką z którymi pójdzie do swojego lekarza, do podstawowej opieki zdrowotnej. Jak oni tam pójdą z objawami grypy, a dojdą do tego ci, którzy przyjdą mając COVID z bardzo podobnymi objawami, to system się zawali, a przynajmniej bardzo poważnie zatka i nie udzieli pomocy w taki sposób, w jaki powinien to zrobić”

-powiedział polityk.

Według niego, jeśli teraz zaszczepi się odpowiednią liczbę osób, zmniejszy się liczba pacjentów przychodzących do lekarza z powodu grypy, a oni będą mogli zająć się pacjentami z koronawirusem.

„Apelujemy do rządu o zakup kilkunastu milionów szczepionek, co najmniej kilkunastu milionów szczepionek, o doprowadzenie do tego, żeby te szczepionki na sezonową grypę były dostępne bezpłatnie dla każdego, żeby podjąć akcję masowego wyszczepiania przeciwko grypie sezonowej zwłaszcza grup ryzyka”

-dodał.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE