Minister Zdrowia: nauka może zacząć się później

Na wtorkowej konferencji Ministra Zdrowia, Dariusz Piontkowski powiedział, że decyzja o tym, jaki model nauczania będzie miała szkoła należy do dyrektora oraz Sanepidu. To swoista odpowiedź na wypowiedź Sławomira Broniarza, szefa ZNP, który powiedział, że decyzja dyrektora powinna być suwerenna.

Fot. Tomasz Jastrzebowski/REPORTER

Sławomir Broniarz, prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego, przedstawił na konferencji prasowej kilka kwestii, które zdaniem nauczycieli powinny być uregulowane. Są to m.in. maseczki, szczepienia, testy na Covid-19, a także rozpoczęcie nauki i modelu w jakim ma być prowadzona. Zdaniem szefa ZNP decyzja w tej ostatniej sprawie powinna być podejmowana suwerennie przez dyrektorów szkoły bez udziału sanepidu.

Minister Edukacji na dzisiejszej konferencji prasowej powiedział, że decyzja o modelu nauczania w powiatach żółtym i czerwonym musi być podejmowana wspólnie z Sanepidem, który ma wiedzę i ekspertów, którzy realnie potrafią ocenić zagrożenie. Dodał, że w powiatach, gdzie jest trudna sytuacja epidemiologiczna, nauka może być opóźniona. Decyzję o tym również powinien podejmować sanepid.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE