Ten list chyba oprawią w ramkę. MPK zaskoczone

Wymuszenia pierwszeństwa przejazdu to na ulicach codzienność. Listy kierowane do Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego to także nic szczególnego. Zwykle okraszone są wulgaryzmami i pretensjami. Ten list jednak przejdzie do historii. W MPK nie kryją zdumienia. 

Fot. Kraków w Pigułce

Jak przyznaje MPK takiego listu jeszcze nigdy nie otrzymali. Kierowca nie dość, że przyznał się do błędu to jeszcze przeprosił i pochwalił kierowcę autobusu na którym wymusił pierwszeństwo przejazdu. Pana Tomasza MPK długo zapamięta. I to z bardzo pozytywnej strony.

Przeczytajcie treść listu.

„Przepraszam Pana kierowcę za wymuszenie pierwszeństwa przejazdu na skrzyżowaniu ulicy Szlak z buspasem. Tylko dzięki profesjonalizmowi i błyskawicznej reakcji Pana prowadzącego autobus nie doszło do kolizji. Zdarzenie miało miejsce w piątek 21.08 ok. godziny 11. Jadąc ul. Pawią samochodem wykonałem manewr skrętu w kierunku tunelu wymuszając pierwszeństwo na autobusie poruszającym się buspasem w kierunku al. 29 listopada. Jeszcze raz jeśli to możliwe proszę przekazać Panu kierowcy moje przeprosiny za spowodowaną sytuację i uznanie za profesjonalizm.
Z poważaniem Tomasz”
MPK apeluje do kierowców samochodów o zwracanie uwagi na pojazdy komunikacji miejskiej i nie zajeżdżanie im nagle drogi.
„Pamiętajmy, że prowadzący autobusy i tramwaje nie jadą sami – wiozą wiele osób, w tym dzieci i osoby starsze. Każde gwałtowne hamowanie z powodu zajechania drogi może doprowadzić do poważnych obrażeń u pasażerów.”
Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE