Wesela i imprezy rodzinne. MZ zapowiada większe obostrzenia

Kraków znalazł się w żółtej strefie co już wiąże się z większymi obostrzeniami. Imprezy rodzinne i wesela nie mogą  przekraczać 100 osób. Wiceminister Zdrowia Waldemar Kraska zabrzmiał dość enigmatycznie mówiąc o dalszych obostrzeniach dotyczących wesel i imprez rodzinnych. 

Fot. Pixabay

Niestety, jeżeli nie będziemy przestrzegać na tych imprezach rodzinnych zasad, które obowiązują, będziemy zmuszeni pewne obostrzenia wprowadzić. My w tej chwili nad tym bardzo wytrwale pracujemy, jest to bardzo trudna decyzja, ale jeżeli się to nie zmieni, będziemy musieli ją podjąć i to w dość krótkim czasie – zapowiedział Waldemar Kraska.

Nie wiadomo jakie kolejne obostrzenia wiceminister miał na myśli. Wesela jednak stały się ostatnio uciążliwym ogniskiem zakaźnym. Przy tak liczebnych imprezach, stwierdzenie jednego przypadku zakażenia koronawirusem może spowodować wysłanie na kwarantannę resztę gości a nawet ich rodziny.

W strefie żółtej w której znalazł się Kraków, limit gości na weselu czy innej imprezie rodzinnej nie może przekraczać 100 osób, nie licząc obsługi.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE