Bezpłatne leki dla kobiet w ciąży. Nowe przepisy będą obowiązywać od 1 września

Ministerstwo Zdrowia podało listę leków dla kobiet w ciąży, które będą refundowane. Wydawane one będą bezpłatnie na podstawie recepty od lekarza.

Fot. Pixabay

Od 1 września obowiązywać będzie lista leków refundowanych dla kobiet w ciąży. Zawierać będzie 114 pozycji najczęściej stosowanych przez kobiety czekające na narodziny dziecka. Jest to uzupełnienie programu Ciąża+, którego modernizacji dokonano w lipcu 2020. Teraz program zawierać dodatkowo będzie leki dla osób w ciąży, oznakowane literą „C”
Leki te zawierają siedem substancji czynnych, jakimi są: progresteron, dalteparyna, enoksaparyna, nadroparyna, insuliny, lewotyroksyna i metoprolol. Pełna lista leków dostępna jest na stronie Ministerstwa Zdrowia, natomiast resort podkreśla, że lista będzie jeszcze uzupełniana.
Będą one dostępne bezpłatnie od 1 września na podstawie recepty od lekarza lub położnej. Kobiety ciężarne będą mogły skorzystać z leków od stwierdzenia ciąży przez lekarza, przez cały okres ciąży, aż do maksymalnie 15 dni po planowanej dacie porodu.
Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE