Dzisiaj spotkania dyrektorów szkół z inspektorami sanitarnymi. Fala pytań

Rok szkolny już lada dzień a wciąż jest sporo wątpliwości co do wytycznych sanitarnych po powrocie uczniów do szkół 1 września. Dzisiaj inspektorzy sanitarni będą odpowiadać na pytania dyrektorów.

Wiadomo już, że 1 września wszyscy uczniowie zaczynają w szkołach nauczanie stacjonarne, nawet w Zakopanem.

Wciąż jednak mnożą się pytania o zabezpieczenia sanitarne, organizowanie izolatek, bezpiecznej przestrzeni, finansowanie maseczek i środków dezynfekujących oraz procedur przy wystąpieniu niepokojących objawów.

Od czerwca miały być organizowane szkolenia dla dyrektorów i nauczycieli obejmujące procedury na wypadek drugiej fali pandemicznej. Plan jednak nie doszedł do skutku.

Dzisiaj dyrektorzy spotkają się z inspektorami sanitarnymi by jak mówi wiceminister zdrowia Waldemar Kraska „nie odbywało się to przez biurokrację sanepidu, tylko bezpośrednio między dyrektorem (szkoły) a dyrektorem miejscowej stacji sanitarnej” 

Jak dodaje wiceminister, każda szkoła ma swoją specyfikę a takie spotkanie pomoże dostosować ją do ogólnych reguł.

Zaproponował również by dla ułatwienia kontaktu w razie zagrożenia epidemicznego, dyrektorzy dysponowali bezpośrednimi numerami telefonów do szefa lokalnego sanepidu.

Zgodnie z podstawowymi wytycznymi, do szkoły może uczęszczać uczeń bez objawów infekcji dróg oddechowych i gdy domownicy nie przebywają na kwarantannie lub w izolacji.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE