Nowe wytyczne dla szkół po konferencji prasowej ministra zdrowia

Dariusz Piontkowski przekazał najnowsze wytyczne dla dyrektorów szkół. Dotyczyły między innymi transportu i organizacji działania podczas wykrycia koronawirusa u jednego z uczniów.

Fot. Kraków w Pigułce

Na konferencji prasowej minister potwierdził, że od 1 września dzieci wrócą do szkół.  Będą wprowadzone jednak dodatkowe zasady postępowania.

Szef MEN wyjaśnił, że kierowcy autobusów będą mieli prawo odmówić przejazdu uczniom, którzy nie zastosują się do zasad i będą chcieli podróżować bez zasłoniętego nosa i ust. Zgodnie  z wytycznymi, firma przewożąca jest też zobowiązana na przeprowadzania dezynfekcji w pojazdach, a na koniec dnia- ozonowania. W strefach żółtych i zielonych będzie mogło być zajęte 100% wszystkich miejsc siedzących.

W przypadku kiedy wykryje się koronawirusa u jednego z uczniów, zostanie od odizolowany, a następnie grupa wskazana przez inspektora sanitarnego zostanie skierowana na kwarantannę. Nauczyciel natomiast będzie mógł zdecydować się na pracę zdalną.

Zorganizowane zostanie także spotkanie dyrektorów szkół z inspektorami sanitarnymi aby móc omówić wszystkie ważne pytania i reguły postępowania w przypadku zakażenia. Ma być zorganizowany specjalny numer telefon do szefa stacji sanitarnej, aby nie odbywało się to przez sanepid, a bezpośrednio z dyrektorem.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE