Legendarny zespół wystosował pismo do TVP. Nie dostali zaproszenia na koncert ku pamięci jednego z muzyków

Budka Suflera wystosowała list do TVP. Wszystko z powodu organizowanego w ramach Festiwalu Opolskiego koncertu „Cisza jak ta”, który ma upamiętnić Romualda Lipko, wieloletniego muzyka grupy. Jednak zespół nie został zaproszony na to wydarzenie.

Fot. Pixabay

Lider Budki Suflera zmarł na nowotwór w lutym 2020. TVP zorganizował koncertu ku pamięci Romualda Lipki, w ramach tegorocznego Opola. Jednak zespół, który wciąż istnieje, nie dostał zaproszenie na to wydarzenie.

Oburzeni zaistniałą sytuacją napisali otwarty list, adresowany do dyrektorów agencji kreacji rozrywki i oprawy TVP.

„W związku z zaplanowanym w ramach Festiwalu Opolskiego koncertem „Cisza jak ta”, poświęconym pamięci Romualda Lipko, jako muzycy Budki Suflera, z którą śp. Romuald Lipko przeszedł całą swą drogę artystyczną, z którą odnosił swe największe sukcesy jako kompozytor, aranżer i artysta wykonawca, z którą odbył swą ostatnią trasę koncertową w 2019 r. oraz dokonał ostatnich w życiu nagrań swych kompozycji, oświadczamy, że za swój moralny obowiązek uważamy uczczenie pamięci zmarłego Przyjaciela poprzez wystąpienie w takim koncercie.
Trudno zrozumieć, dlaczego wśród licznych wykonawców koncertu ma zabraknąć Budki Suflera. Dlaczego Budka Suflera ma zostać pozbawiona możliwości złożenia hołdu swemu liderowi i kompozytorowi, skoro właśnie z tym Zespołem śp. Romuald Lipko identyfikował się przez całe swe życie i w ostatnim roku swego życia reaktywował jego działalność.”

-można przeczytać na oficjalnej stronie Budki Suflera na Facebooku.

Grupa nie kryje rozgoryczenia związanego z brakiem zaproszenia. Uważa, że Telewizja Polska uniemożliwiła im upamiętnienie przyjaciela i współpracownika, czuli moralne zobowiązanie aby w takim koncercie wystąpić. Pod całym tekstem podpisał się reprezentując zespół Mieczysław Jurecki i Tomasz Zeliszewski.

Póki co telewizja nie odniosła się do listu Budki Suflera.

Wśród artystów, którzy mają wystąpić podczas koncertu „Cisza jak ta” jest między innymi Beata Kozidrak, Izabela Trojanowska, Katarzyna Cerekwicka, Krzysztof Cugowski, Maryla Rodowicz, Piotr Cugowski, Felicjan Andrzejczak, Sławek Uniatowski czy Justyna Steczkowska.

 

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE