Ponad 400 pojazdów. Kontrole trzeźwości, mandaty i wykroczenia

Fani dwóch i czterech kółek uwielbiają wszelkie zloty na których mogą pochwalić się swoimi „cudeńkami” i poczuć wiatr we włosach. Tym razem pod Pieskową Skałę zjechało aż 400 różnych maszyn. Koniec wakacji to również wzmożone kontrole policyjne. I tym razem nie obyło się bez mandatów oraz kontroli trzeźwości. 

fot. Pixabay

Gdy do Ojcowa zmierzają fani motoryzacji policja ma się na baczności. Trudno bowiem zapanować nad kilkunastoma czy kilkudziesięcioma entuzjastami, którzy uwielbiają nie tylko zapach benzyny o poranku ale także pisk palonej gumy. Tym razem pod Pieskową Skałą zgromadziło się ponad 400 entuzjastów i fanów motoryzjacji.

Wszystko wskazywało na to, że policjanci będą mieć ręce pełne roboty a długopisy wyczerpią się od wypisywania mandatów. Tak źle jednak nie było. Mandaty wprawdzie posypały się, ale  dla wielu taki zlot jest niczym Dzień Dziecka, dużego dziecka. Dlatego można przymknąć oko na zbytnie emocje.

Policja faktycznie miała ręce pełne roboty bo przecież oprócz kontroli, musieli zapewnić uczestnikom bezpieczeństwo, przejezdne drogi oraz miejsca parkingowe. Przy takim tłumie to nie lada wyczyn.

Funkcjonariusze wystawili zatem 36 mandatów, ujawnili 49 wykroczeń i zatrzymali 12 dowodów rejestracyjnych. Wszystkim kontrolowanym sprawdzono również stan promilowy w wydychanym powietrzu.

Jak relacjonuje podkom. Justyna Fil – wszyscy byli trzeźwi. 

 

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE