TVP odpowiedziało na list Budki Suflera:”To muzycy odmówili występu na koncercie”

Wczoraj Budka Suflera wystosowała otwarty list do TVP, w którym żali się, że zespół nie został zaproszony na koncert ku pamięci zmarłego w lutym muzyka Romualda Lipki. Dziś Telewizja Polska odpowiedziała na zarzuty. 

Fot. Pixabay

Muzycy Budki Suflera nie mogąc pogodzić się z brakiem zaproszenia na koncert „Cisza jak ta”, który organizowany jest w ramach Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, napisali otwarty list do TVP.  Wyrazili swój smutek dotyczący braku możliwości spełnienia moralnego obowiązku pożegnania się z kolegą z zespołu.

W rozmowie z Wirtualną Polską, Telewizja Polska odniosła się do listu Budki Suflera, twierdząc, że zostali zaproszeni jeszcze w marcu jako goście honorowi. Jednak ze względu na pandemię, prace nad festiwalem zostały wstrzymane. Po tym jak przeniesiony został na wrzesień, dostali kolejną propozycję występu, ale muzycy odmówili.

„Pan Zeliszewski oczekiwał, że będzie to koncert z utworami, które Romuald Lipko napisał dla Budki Suflera. Twórcy koncertu postanowili jednak uczcić pamięć Romualda Lipki poprzez zaprezentowanie całej twórczości tego wyjątkowego artysty, a nie tylko utworów, które stworzył dla Budki Suflera. Ta koncepcja nie spodobała się członkom zespołu, którzy odmówili występu tego wieczoru na deskach amfiteatru opolskiego”

-dodano w oświadczeniu TVP.

W koncercie mają wziąć udział muzycy związani z Budką Suflera, między innymi Krzysztof Cugowski, Izabela Trojanowska czy Felicjan Andrzejczak. Obędzie się 6 września.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE