Rzecznik praw dziecka złożył zawiadomienie do prokuratury. Chodzi o nielegalną sprzedaż leków

Mikołaj Pawlak złożył dziś zawiadomienie do Prokuratury Krajowej. Chodzi o możliwość popełnienia przestępstwa nielegalnej sprzedaży leków wspomagających modyfikację płci osobom małoletnim.

Fot. Wikipedia/ By Sejm RP – RZ__0126, CC BY 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=75493787

Rzecznik powołał się na artykuł wydany w „Tygodniku Solidarność”, w którym opisano śledztwo ujawniające, że na internetowych czatach małoletnie osoby są informowane na nielegalnych sposobach zdobycia środków hormonalnych, wpływających na cechy płciowe. Zaznaczył, że takie postępowanie wpływa na zdrowie, a nawet życie dzieci i ktoś musi ponieść tego konsekwencje.

W rozmowie z TVN24 dodał również, że jego zdaniem edukatorzy seksualni w Poznaniu nie działają w sposób odpowiedni. Według niego szukają dziecka, które wychwytują i podają im zakazane środki. A takie dzieci często są zagubione i się na to godzą.

Zszokowany postawą Mikołaja Pawlaka był sam prowadzący rozmowę, który dopytywał czy na pewno o to chodzi. Wywołało to również burze w innych środowiskach. Miasto Poznań domaga się sprostowania, a opozycja chce walczyć o odwołanie rzecznika praw dziecka.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE