Dzieci mogą przenosić COVID-19 nawet kilka tygodni

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez naukowców z Korei Południowej, dzieci mogą przenosić wirusa SARS-CoV-2 nawet przez kilka tygodni, nawet jeśli nie mają żadnych objawów. 

Fot. Shutterstock

Dzieci mogą przenosić koronawirusa w nosie i gardle przez kilka tygodni, nawet jeśli nie wykazują żadnych objawów, co może wyjaśniać, w jaki sposób wirus może się po cichu rozprzestrzeniać. Poinformowali o tym naukowcy z Korei Południowej Jak twierdzą, dzieci często nie wykazują objawów zarażenia się koronawirusem. Łatwo się nim zarażają, nie są tak odporne jak dorośli.

W badaniu, które wykonali wzięło udział 91 dzieci chorujących bezobjawowo, przedobjawowo i objawowo, u których zdiagnozowano wirusa. Wśród nich było 20 pacjentów bezojawowych, oraz 18 nie odczuwało choroby, ale później one wystąpiły. Okazało się, że tylko niecałe 9% dzieci z objawami miało zdiagnozowane zakażenie się w momencie kiedy objawy zaczęły występować. Większość jednak miała objawy, które nie zostały rozpoznane przez diagnozą. 25,4% wystąpiły po ich zdiagnozowaniu.

Wynika z tego to, że zarażonych dzieci można nie zauważyć i nie kierować na izolację. Jak podkreślają eksperci, stosowanie maseczek na twarz może pomóc w szkołach. Bez nich podczas bezobjawowego chorowania na COVID-19 ułatwia się wirusom przenoszenie się w społeczności.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE