Lawina odwołań ws. Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej

Samorząd w ramach programu „Małopolska Tarcza Antykryzysowa – Pakiet Przedsiębiorczości” miał rozdysponować 16 mln zł. Jednorazowo można było otrzymać 9 tys. zł w postaci bezzwrotnego bonu. Wnioski można było składać do 10 września, jednak dwie minuty po starcie, strona była już nieaktywna. Co tam się stało?

Fot. Pixabay

Do rozdysponowania było 16 mln zł. W ciągu pierwszych minut od startu projektu wpłynęły wnioski na blisko 21 mln zł po czym strona przestała reagować. W zamian pojawiał się komunikat, że środki zostały rozdysponowane.

Przedsiębiorcy którzy nie zdążyli złożyć wniosku nie kryją rozgoryczenia bo uważają, że kryterium „kto pierwszy ten lepszy” jest niesprawiedliwe.

Do Urzędu Marszałkowskiego wpłynęło kilkaset odwołań. Teraz urzędnicy przyglądają się całej sprawie a do końca tygodnia ma powstać dokładny raport. Wnioski i decyzje co dalej, zostaną podjęte w przyszłym tygodniu.

Możliwe, że nabór wniosków zostanie przeprowadzony raz jeszcze, ale urzędnicy równie dobrze mogą dojść do wniosku, że wszystko przebiegało prawidłowo.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE