Nowa lista stref żółtych i czerwonych już dzisiaj

Lista stref żółtych i czerwonych zostanie zaktualizowana. Dzisiaj Ministerstwo Zdrowia poinformuje o sytuacji zagrożenia epidemiologicznego w regionach i nałożeniu lub zdjęciu w nich obostrzeń. 

Fot. Kraków w Pigułce

Lista powstaje w oparciu o dynamikę zakażeń koronawirusem i dane z ostatnich 14 dni. Jeśli liczba nowych zachorowań przekroczy 12 na 10 tys. mieszkańców, wtedy powiat objęty jest strefą czerwoną, jeśli między 6 a 12 na 10 tys., to żółtą.

W strefie żółtej do której należy Kraków, na imprezach typu targi, wystawy, kongresy czy konferencje obowiązuje limit jednej osoby na 4mkw. , w siłowniach jedna osoba na 7 mkw.  Obłożenie w kinach nie może przekroczyć 25 procent widowni. Limit gości weselnych, lub gości na jakiejkolwiek imprezie rodzinnej nie może przekroczyć 100 osób.

Większe obostrzenia są w strefie czerwonej. Konferencje, targi i wystawy są odwołane. Zamykane są również wesołe miasteczka i parki rozrywki. Limit w siłowniach to jedna osoba na 10 mkw. Na weselach i innych imprezach rodzinnych liczba gości nie może przekraczać 50.

Dzisiaj poznamy nową listę miast i powiatów które zostaną objęte strefą lub z niej wyjdą.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE