Prezydent po posiedzeniu Rady Gabinetowej:”Radzimy sobie całkiem nieźle”

Dziś odbyła się Rada Gabinetowa dotycząca koronariwusa, którą zwołał Andrzej Duda. Zaapelował o rozwagę, utrzymaniu dystansu i używanie maseczek. Dodał też, że Polska dzięki mądrym, racjonalnym decyzjom radzi sobie całkiem nieźle.

Fot. Mateusz Slodkowski/SOPA Images/REX (10576500a).

Rada Gabinetowa miała szczególne znaczenie, ponieważ niedawno został zmieniony minister zdrowia, a także uczniowie wrócili do szkół.

Prezydent podczas rady zauważył, że ogniska pandemii pojawiają się głównie w zakładach pracy i na weselach. Dlatego szczególnie prosi o uwagę i zachowanie bezpieczeństwa w tych miejscach, jednocześnie nie popadając w panikę.  Przekazał, że do dziś zaraziło się ponad 69 tysięcy osób, zmarło 2092. Zaznaczył, że nie wystąpiły zgony u dzieci. Najmłodsza osoba zmarła w wieku 18 lat, jednak jak podkreślał, była bardzo ciężko schorowana.

Prezydent powiedział, że na tle Europy, Polska wypada bardzo dobrze.

„Wielokrotnie mniej na przykład u nas jest zachorowań w ostatnim czasie, liczba zachorowań w Polsce waha się między 500 a 700, nie przekroczyliśmy liczby 1000 zachorowań dziennie. Jeżeli chodzi o średnią europejską, jesteśmy w tej chwili na 16. miejscu, jeśli chodzi o liczbę zachorowań dziennie.”

-zaznaczył Andrzej Duda.

Dodał też, że nie ma mowy o tym, aby w Polsce zabrakło środków ochrony czy respiratorów.

Odniósł się również do powrotu dzieci do szkół i uznał, że póki co jest zamkniętych 59 szkół, co stanowi zaledwie 1% wszystkich szkół w kraju. Nie można więc powiedzieć, że nauka jest zagrożona.

Poprzednia Rada Gabinetowa była zwołana w połowie marca. Wówczas był omawiany pakiet pomocowy dla przedsiębiorców i gospodarki, który spowodował koronawirus.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE