Straszył, że użyje noża, wyłamał drzwi w tramwaju i próbował pobić motorniczego

Dzisiaj rano ok. 6.30 na przystanku Lipska do tramwaju linii 20 wsiadł agresywny mężczyzna, który próbował pobić motorniczego.

Fot. Kraków w Pigułce

 

„Wyłamał drzwi do kabiny, straszył motorniczego, że użyje noża. Na szczęście w obronie naszego pracownika stanął pasażer, który pomógł mu obronić się przed atakującym ich napastnikiem. Agresor ostatecznie wysiadł z wagonu uszkadzając drzwi. Na tym jednak nie poprzestał i zaatakował również przechodzące osoby, między innymi zrzucił z roweru przejeżdżającą obok dziewczynę. Na miejsce natychmiast została wezwana policja, która zatrzymała agresora. Całe zajście zarejestrowały kamery monitoringu. Z informacji, które mamy wynika, że motorniczemu i pasażerowi nic się nie stało.
My nawet tego nie skomentujemy. To coś co zupełnie wykracza poza próby zrozumienia tego bezsensownego i brutalnego zachowania. Chcemy za to bardzo podziękować pasażerowi, który w tej trudnej sytuacji zareagował i pomógł naszemu pracownikowi. Dziękujemy!” – informuje Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne S.A. w Krakowie
Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE