Centra handlowe apelują o bardziej precyzyjne przepisy dot. maseczek

Polska Rada Centrów Handlowych wydała oświadczenie, w którym apeluje o pilne doprecyzowanie przepisów. Chodzi o obowiązek zakrywania ust i nosa. Wiele osób nie traktuje go poważnie.

Fot. Pixabay

Polska Rada Centrów Handlowych wydała oświadczenie, w którym prosi o jak najszybszą zmianę przepisów dotyczących obowiązku noszenia maseczek w centrach handlowych. Według rady obecne zasady są za mało restrykcyjne. Tłumaczą, że powinien  być zapis dotyczący konsekwencji braku maseczki podczas zakupów w czasie pandemii.

„Z zaniepokojeniem obserwujemy coraz większą liczbę klientów, którzy odmawiają zasłaniania nosa i ust w miejscach handlu, zapowiadane są zorganizowane protesty, a odwiedzający nas klienci posługują się specjalnie przygotowanymi oświadczeniami”

-można przeczytać w oświadczeniu PRCH.

Dodatkowo zaznaczają, że właściciele i pracownicy sklepów są w trudnej sytuacji, bo to na nich spoczywa zwracanie uwagi klientom. Jednak nie mają skutecznych instrumentów by te obowiązki egzekwować. A z tego powstają nieporozumienia i sprzeczki z osobami odwiedzającymi centra handlowe.

Polska Rada Centrów Handlowych zaznacza, ze takie regulacje pozwolą zachować bezpieczeństwo w placówkach, nie narażając nikogo na zakażenie, a także nie tworząc problemów w przypadku odmowy zasłonięcia ust i nosa.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE