Nocna obława na wandali na Rajskiej i Dolnych Młynów. Zobacz film

Po sierpniowych aktach wandalizmu i zniszczeniu części wystawy przy ul. Rajskiej służby wzmożyły czujność. Nocna obława Straży Miejskiej na wandali przebiegała dynamicznie.

Fot. Kraków w Pigułce

Po tym jak grupa wandali zniszczyła część wystawy przed Wojewódzką Biblioteką Publiczną przy ulicy Rajskiej czujność wzmożyły służby i dyrektor biblioteki Jerzy Woźniakiewicz.

W nocy z piątku na sobotę zaczęło się od skakania po dachu budynku gospodarczego przez dwóch młodych mężczyzn. Straż Miejska zainterweniowała wtedy po raz pierwszy. Im później tym robiło się głośniej. Poleciały butelki, słychać było krzyki i przekleństwa aż w końcu doszło do wielkiej obławy na wandali.

Wystawa nie ucierpiała za to posypały się mandaty, w użyciu był również gaz. Całą piątkową akcję przy ulicach Rajskiej i Dolnych Młynów zarejestrował  dyrektor biblioteki Jerzy Woźniakiewicz. Jak dodaje Rozumiem dobrą zabawę, ale nie uważam, żeby to, co dzieje się na Rajskiej i Dolnych Młynów było jeszcze zabawą. Bo zabawa kończy się tam, gdzie zaczyna się wandalizm.

Akcja przebiegała co najmniej tak dynamicznie jak dynamiczne jest nagranie z niej.

O nocnych działaniach w centrum pisaliśmy już w weekend, ale gdyby ktoś chciał zwizualizować sobie, jak wyglądała nasza…

Gepostet von Straż Miejska Miasta Krakowa am Montag, 7. September 2020

 

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE