Od października nowy regulamin Facebooka. Serwis będzie mógł sam usuwać treść

Od października zmieni się regulamin Facebooka. Zgodnie z nowymi postanowieniami, serwis będzie mógł usunąć każdą treść, którą uzna za niestosowną.

Fot. Pixabay

Nowe zasady Facebooka dadzą mu możliwość usunięcia posta lub ograniczenia dostępu do niego, jeśli uzna, ze treść narażają serwis na skutki prawne lub regulacyjne.

Regulamin, w którym jest mowa o cenzurowaniu postów brzmi:

„Możemy również usuwać i ograniczać dostęp do treści, usług oraz informacji, jeżeli uznamy, że takie działanie jest uzasadnione i potrzebne w celu uniknięcia lub ograniczenia niekorzystnych prawnie i regulacyjne działań skierowanych przeciw Facebookowi.”

Według jednego z publicystów, który pisze na łamach portalu Antyweb, taki regulamin to „cenzura bez białych rękawiczek”.  Zauważa, że dana treść faktycznie nie musi łamać prawa, ale wystarczy, że serwis stwierdzi, że naraża firmę i post automatycznie znika.

Serwis społecznościowy założony został w 2004 roku i cieszy się ogromną popularnością. Jego założyciel, Mark Zuckerberg, jest jednym z najbogatszych osób na świecie. Jest też najmłodszym miliarderem na świecie.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE