MSZ wskazało „pomarańczową” listę krajów z zakazem lotów. Dotyczy państw zagrożonych

Aktualna lista państw, do których z Polski jest wydany zakaz lotów obowiązuje do 15 września. Ministerstwo Spraw Zagranicznych poinformowało o pomarańczowej liście, która dotyczy państw najbardziej zagrożonych zakazem lotów. 

Fot. Pixabay

Od 2 września obowiązuje zakaz lotów do 44 państw. Wyjątkami są loty międzynarodowe, odbywające się na zlecenie lub za zgodą premiera, realizowane w ramach niesienie pomocy. Wczoraj MSZ wydało listę państw, w których liczba zakażeń koronawirusem na 100 tysięcy osób przekracza 60.  Mogą one dołączyć do listy, która będzie obowiązywać  po 15 września.

MSZ poinformowało, że należy przygotować się na możliwy zakaz lotów do kolejnych państw.  W sumie na liście jest 21 państw. Jest to: Andora, Aruba, Brytyjskie Wyspy Dziewicze, Chorwacja, Francja, Gibraltar, Guam, Gujana, Gwatemala, Monako, Palestyna, Polinezja Francuska, Portoryko, Saint-Marin, San Marino, Trynindad i Tobago, Ukraina, Wyspy Dziewicze Stanów Zjednoczonych, Wyspy Owcze, Wyspy Turks i Caicos, a także Zjednoczone Emiraty Arabskie.

„Przy utrzymującej się wzrostowej tendencji zachorowalności, niewykluczone, że wykaz zostanie rozszerzony o ww. państwa”

-można przeczytać w komunikacie Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE