Waldemar Kraska:”Na weselach restrykcje obowiązują pierwsze dwie godziny”

Wiceminister zdrowia przekazał, że najwięcej potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem zauważa się na dużych spotkaniach rodzinnych, przede wszystkim weselach. Ministerstwo zastanawia się jak temu zapobiec. 

Fot. Shutterstock

Wiceminister zdrowia wypowiedział się na temat restrycji dotyczących wesel. Jego zdaniem nie są w pełni przestrzegane zasady bezpieczeństwa. Rząd intensywnie myśli nad zmianami, które jeszcze bardziej uchronią przed zachorowaniami. Zauważa też jeden istotny problem:
„Wydaje mi się, że wszystkie narzucone restrykcje sanitarne są przestrzegane przez pierwsze dwie godziny wesela. Niestety z upływem czasu weselnicy zacieśniają kontakty i to powoduje, że oprócz przyjemnych wrażeń mamy mniej radości, bo zakaziliśmy się koronawirusem.
-zaznacza Waldemar Kraska.
Jak dodaje, rząd jest świadomy, że takie uroczystości jak wesela są planowane z dużym wyprzedzeniem i ciężko jest coś zmienić.
Już teraz w powiatach oznaczonych kolorem czerwonym jest zmniejszona liczba uczestników wesela do 50, a w powiatach żółtych do 100. Niewykluczone, że wktóce pojawią się dodatkowe zmiany.
Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE