Co dzieje się w momencie śmierci i co przeżywa człowiek? Są wyniki wielu lat badań

Dr Sam Parnia z NYU Langone Medical Center to znany lekarz, który od lat prowadzi badania nad śmiercią i doświadczeń z jej pogranicza. Lekarz ujawnił, co odkrył.

Fot. Pixabay

Dr Sam Parnia to specjalista zajmujący się m.in. resuscytacją krążeniowo-oddechową. Bada też doświadczenia z pogranicza śmierci.

Naukowiec tłumaczy, że śmierć jest procesem, a ostatnim jego etapem jest odcięcie tlenu – Powoduje (to) zamknięcie obwodów nerwowych i utratę przytomności (…) Kiedy serce się zatrzymuje, zanikają wszystkie procesy życiowe, ponieważ krew nie dociera do mózgu, nerek i wątroby – mówi lekarz w programie „Oz Talk”. To jednak nie wszystko, bo ekspert ujawnia, że proces ten może być „bardzo wygodny, przyjemny i spokojny”, nawet jeżeli człowiek cierpi przed śmiercią.

Osoby, które przeżyły doświadczenia bliskie śmierci opisują, że widzą zmarłych bliskich, swoje ciało z oddali, uczucie ciepła, miłości czy światła. Lekarz ma kilka wyjaśnień takich reakcji. Jego zdaniem jest to strategia obronna aktywowana przez mózg.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE