Kurski: „TVP nigdy nie faworyzowała żadnego z kandydatów na prezydenta”

Prezes Telewizji Polskiej odpowiedział na pytania Rzecznika Praw Obywatelskich dotyczące materiału „Wiadomości” z wiecu wyborczego Andrzeja Dudy. Pokazano tam kadr, który mógł wprowadzić widzów w błąd, przez trzykrotne zawyżenie liczby uczestników wydarzenia. 

By Adrian Grycuk – Praca własna, CC BY-SA 3.0 pl, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=48170934

21 czerwca wyemitowano materiał, w którym można było zauważyć bardzo dużą liczbę uczestników podczas wiecu Andrzeja Dudy. Przed Sukiennicami w Krakowie miało pojawić się więcej przeciwników niż zwolenników kandydata na prezydenta. Potwierdzeniem tego miały być transparenty jakie trzymali obywatele, a także tęczowe flagi.

Jacek Kurski zapewnił, że dziennikarze i prezenterzy TVP zawsze starają się zachowań największy stopień profesjonalizmu i rzetelności. Prezes zapewnia, że sytuacja nie miała miejsca.

„Przywołane przez Pana doniesienia medialne oraz komentarze na portalach społecznościowych są wyłącznie subiektywnymi ocenami dziennikarzy oraz osób, które zamieszczały swoje wpisy w sprawie wyżej wymienionego materiału w mediach społecznościowych. Wyemitowany materiał nie miał na celu wprowadzenie odbiorców w błąd”

-skomentował Jacek Kurski.

Dodał, że z związku z bezpodstawnymi doniesieniami mediów prywatnych, podjęte już zostały kroki prawne.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE