93-letnia kobieta chciała wyjść przez okno. Dzielnicowi ruszyli z pomocą

Dzielnicowi uratowali życie seniorce, która z domu chciała wyjść przez okno. 

fot. Policja

Dwaj dzielnicowi z Komisariatu Policji w Kętach aspirant sztabowy Dariusz Kubica oraz starszy sierżant Łukasz Medyński uratowali życie seniorce, która weszła na parapet okienny chcąc wyjść z domu na spacer. Upadek z trzech metrów na ziemię dla 93 – latki mógłby zakończyć się tragicznie.

Wczoraj 9 września tuż przed godziną 14.00 dyżurny Komisariatu Policji w Kętach został zaalarmowany przez dwie mieszkanki Kęt o starszej kobiecie siedzącej na parapecie okna jednego z domów jednorodzinnych w Kętach. Najbliżej wskazanej posesji byli dwaj dzielnicowi.

Mundurowi natychmiast zlokalizowali budynek, gdzie zastali dwie sąsiadki oraz seniorkę siedzącą na zewnętrznym parapecie okna. Starsza pani twierdziła, że chciała iść na spacer, a drzwi do domu były zamknięte. Dzielnicowi błyskawicznie przystąpili do działania. Jeden z policjantów wspiął się po plecach drugiego i dostał się do okna, po czym bezpiecznie zdjął staruszkę.

Policjanci ustalili, że 93 – latka mieszka samotnie lecz kilka razy dziennie przychodzi do niej opiekunka, która się nią zajmuje. Kobieta została wezwana na miejsce i przejęła opiekę na seniorką.

Policja dziękuje również dwóm mieszkankom Kęt, które widząc niebezpieczną sytuację natychmiast powiadomiły Policję i zostały z kobietą do czasu przyjazdu dzielnicowych.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE