Takiej mszy na Podhalu jeszcze nie było. Duda i LGBT

W poniedziałek górale będą przepraszać za znieważenie krzyża na Giewoncie. Nie chodzi tu tylko o zawieszenie flagi LGBT na krzyżu ale również o plakat wyborczy Andrzeja Dudy. 

Fot. Pixabay

Plakat wyborczy Andrzeja Dudy pojawił się na Giewoncie z początkiem wakacji. Nie wiadomo kto go zawiesił, ale informacja szybko obiegła internet. Już wtedy nie kryto oburzenia na taką formę kampanii wyborczej.

W połowie sierpnia na krzyżu pojawił się kolejny symbol, tęczowa flaga LGBT. Ta informacja również poruszyła wszystkie media.

Krzyż na Giewoncie stał się nagle konstrukcją na billboardy. Górale, którzy w szczególny sposób traktują szczyt Giewontu i związaną z nim historię uświęconą przez postawienie w tym miejscu krzyża ubolewali nad brakiem poszanowania świętego symbolu. Jest im zwyczajnie wstyd, że doszło do tego typu zachowań.

W środę na stronach wszystkich zakopiańskich parafii pojawiło się zaproszenie na „Nabożeństwo Przebłagalne – Brońcie Krzyża”.

Nabożeństwo rozpocznie się w poniedziałek 14 września o godz. 15.00 równocześnie we wszystkich parafiach Zakopanego i Kościeliska.  W świątyniach mają bić dzwony, a wierni w kościołach będą łączyć się duchowo z osobami, które w tym samym czasie wejdą na Giewont.

 

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]