Czy goście weselni chętnie przyjmują zaproszenia na uroczystości?

W wyniku pandemii wiele wesel musiało być anulowanych lub przełożonych. Teraz, kiedy można już w nich wziąć udział, Polacy niechętnie przyjmują zaproszenia. 

Fot. Shutterstock

Okazuje się, że pandemia odbiła się mocno na chęci wzięcia udziału w weselach. Wiele osób boi się zakażenia koronawirusem. Jak mówią badania Instytutu Badań Rynkowych i Społecznych, które zostały przeprowadzone na zlecenie Santander Consumer Bank, co czwarty Polak nie przyjąłby zaproszenia na ślub i wesele. 30% osób wzięłoby udział tylko w uroczystości ślubnej w kościele lub urzędzie.

Ponad 16% ankietowanych zgodziłoby się na pójście na ślub i wesele, ale nie chciałoby angażować się w zabawy. Preferowałoby uniknąć też bliskiego kontaktu z pozostałymi osobami. 28% Polaków wzięłoby chętnie udział w uroczystości, a wśród deklarujących tę odpowiedź było najwięcej osób w wieku 18-29 lat.

W środę Mateusz Morawiecki zapewnił, że do października nie zostaną wprowadzone żadne ograniczenia związane z weselami. Obostrzenia dotyczą tylko powiatów żółtych, w których limit jest 100 osób, a  także w czerwonym. Tutaj maksymalnie na liście gości może być 50 osób.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE