Na ul. Starowiślnej wprowadzą ruch… jednokierunkowy?

Kierowcy nie będą szczęśliwi z tej wiadomości ale taki jest plan urzędników. To będzie prawdziwa rewolucja. 

By Adrian Grycuk – Praca własna, CC BY-SA 3.0 pl/Wikipedia

Plan dotyczy II obwodnicy a dokładnie udrożnienia jej i uniemożliwienia tranzytu przez centrum. Mieszkańcy natomiast nadal będą mieć  możliwość dojazdu do swoich posesji, ale wyjeżdżając z nich muszą się już liczyć z jazdą w jednym kierunku.

Na liście ulic, które mają zostać przemianowane na jednokierunkowe jest m.in ul. Starowiślna. Plan ten związany jest z polityką transportową Krakowa mającą odkorkować miasto. W tym urzędnicy chcą zmniejszyć udział ruchu samochodowego z 40 do 25 procent. Pozostałe podróże w założeniu powinny się odbywać komunikacją miejską.

Rozwiązanie ulic jednokierunkowych już funkcjonuje w północnej i zachodniej części Starego Miasta. Teraz urzędnicy chcą rozszerzyć to rozwiązanie na pozostałe obszary centrum.

Na ochłonięcie kierowcy mają jeszcze trochę czasu bo wprowadzanie nowego planu polityki transportowej Krakowa ma potrwać kilka lat.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]