Polacy rozczarowani opieką medyczną w czasie pandemii. Porzucają abonamenty

Polacy są niezadowoleni z prywatnej opieki medycznej podczas pandemii. Porzucają abonamenty na rzecz ubezpieczenia zdrowotnego.

Fot. Pixabay

Jak informuje „Rzeczpospolita”, pacjenci są rozczarowani prywatną opieką zdrowotną. Można zaobserwować spadek zainteresowania abonamentami medycznymi.

Według dziennika od początku pandemii liczba usług medycznych sponsorowanych przez pracodawców spadła o 1 procent. Ale z takich pakietów korzysta mnóstwo klientów indywidualnych. „Rzeczpospolita” ocenia, że prawdziwy spadek będzie widać pod koniec tego roku lub na początku przyszłego. Jak wskazują, osoby posiadające pakiet korzystają również z leczenia w ramach NFZ. Dodatkowo w czasie pandemii zwraca się większą uwagę na wydatki.

Teraz zazwyczaj w każdej przychodni, zarówno prywatnej, jak i państwowej, występują teleporady zamiast tradycyjnej wizyty lekarskiej. Zdarza się tak, że trwają kilka minut, poza tym lekarzowi jest bardzo ciężko cokolwiek sprawdzić i zbadać pacjenta. To zniechęca osoby korzystające z usług medycznych,
Jak zauważyła gazeta, można zauważyć zwyżkę ubezpieczeń zdrowotnych. Pozwalają one na korzystanie z opieki zdrowotnej, ale w różnych sieciach. Największy odsetek zainteresowania zauważono na początku lockdownu. Polacy wtedy wydali na nie ponad 13% więcej niż w roku 2019.
Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE