Turyści oblegają Morskie Oko. Korzystają z ostatniego słonecznego weekendu

Słoneczna pogoda i prognoza na kolejny weekend sprawiły, że turyści ruszyli na spacer do Morskiego Oka. Chyba większość pomyślała o tym samym bo w Tatrach zaroiło się wręcz od piechurów. 

By Brainw0rker – Praca własna, CC BY-SA 4.0/Wikipedia

Upalne słońce sprawiło, że turyści ruszyli zdobywać szlaki i podziwiać Tatry, choćby tylko popularnych dostępnych szlaków.

Przypominamy, że od poniedziałku żółty szlak z Doliny Pięciu Stawów na Przełęcz Krzyżne będzie zamknięty do odwołania.  Na popularnym szlaku rozpoczną się prace remontowe.

Wciąż jednak największym powodzeniem cieszy się szlak nad Morskie Oko. Ot, prawdziwy, niedzielny spacer. Choć są też tacy, którzy zamiast spacerować wolą dojechać autem jak najbliżej albo skorzystać z furmanki by wywiozła ich niemal pod samo schronisko.

Turystów, którzy zdecydowali się na spontaniczny wypad nad Morskie Oko czeka jednak kłopotliwa niespodzianka ponieważ bilety parkingowe wykupione zostały już w piątek.

Na popularnych szlakach w weekend trwa prawdziwe oblężenie i tłumy większe niż na promocjach przed Świętami Bożego Narodzenia. To efekt nie tylko słonecznej pogody, ale również niezbyt optymistycznej prognozy na przyszły weekend. Słonecznie i upalnie ma być tylko do czwartku, potem znowu nadpłyną deszczowe i burzowe chmury oraz gwałtowne ochłodzenie.

To już ostatnie dni by skorzystać z pięknej pogody i wybrać się na długi spacer. Może niekoniecznie w zatłoczone Tatry, ale chociaż do pobliskiego parku.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE