W Małopolsce mniej zakażeń. Jedna ofiara śmiertelna

Niedzielne dane Ministerstwa Zdrowia zawsze wskazują mniej zakażeń koronawirusem. Powodem jest oczywiście weekendowa, dwukrotnie niższa liczba przeprowadzanych testów. Ponownego wzrostu oczekiwać możemy we wtorek. 

Fot. Shutterstock

W Małopolsce w ciągu ostatniej doby odnotowano 66 nowych zakażeń koronawirusem. Jedna ofiara śmiertelna to 67-letni mężczyzna z powiatu nowosądeckiego, który przebywał w Szpitalu Specjalistycznym im. J. Śniadeckiego w Nowym Sączu. Potwierdzono, że przyczyną zgonu był właśnie COVID-19.

Zakażonych jest 36 kobiet i 30 mężczyzn w wieku od 4 do 79 lat. 17 osób z powiatu nowotarskiego, 9 osób z powiatu tatrzańskiego, po 6 osób z Krakowa, powiatów myślenickiego i suskiego, 4 osoby z powiatu krakowskiego, po 3 osoby z powiatów olkuskiego i wadowickiego, po 2 osoby z powiatów brzeskiego, limanowskiego, oświęcimskiego i wielickiego, oraz po jednej osobie z Nowego Sącza i powiatów bocheńskiego, miechowskiego i nowosądeckiego.

Jak podaje Ministerstwo Zdrowia w szpitalach przebywa obecnie 1 961 chorych na COVID-19, zaś na kwarantannie 91 819 osób.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE