Weekendowe akcje Straży Miejskiej. Ujęto zboczeńca i damskiego boksera

Straż Miejska przeprowadziła w piątek kontrole przestrzeni publicznej w okolicach Rynku Głównego, Wawelu i Kazimierza. Sporo owocnych interwencji. 

Fot. Kraków w Pigułce

Działania w rejonie rozpoczęły się w piątek 11 września o 16. i trwały 12 godzin. strażnicy skupili się głównie na kontroli I obwodnicy oraz Kazimierza. Nałożyli 88 mandatów karnych na kwotę 9230 zł, sporządzili 7 notatek pod wniosek o ukaranie do sądu, pouczyli 52 osoby.

Podejmowane interwencje dotyczyły najbardziej uciążliwych dla mieszkańców czynów zabronionych: spożywania alkoholu w miejscach objętych zakazem, zaśmiecania i zanieczyszczania miejsc publicznych, zakłócania porządku i odpoczynku nocnego, wybryków chuligańskich i nieobyczajnych oraz przypadków naruszania przepisów uchwały o parku kulturowym. Dodatkowo wraz policjantami prowadzone były kontrole w zakresie obowiązywania strefy ograniczonego ruchu na Kazimierzu.

Funkcjonariusze pełnili służbę w rejonie Rynku Głównego i Małego Rynku, przy ulicach: Szpitalnej, Floriańskiej, Pijarskiej, Sławkowskiej, św. Marka, św. Jana, Grodzkiej, Szewskiej, Siennej, Stolarskiej, Podzamcze, Wiślnej, św. Anny, Rajskiej Dolnych Młynów,,a także przy Placu Wszystkich Świętych, na Plantach, na Bulwarze Czerwieńskim, na Kazimierzu.

Interwencje:
ujawniono kierującego, który wjechał za znak B-1 znajdujący się przy ul. Bożego Ciała. Ponieważ okazało się, że prawo jazdy zostało mu zabrane, przekazano sprawę policji
ujęto mężczyznę, który w obecności dwóch kobiet onanizował się w okolicy Bulwaru Czerwieńskiego/ Smoczej. Ponieważ okazało się, że był już wielokrotnie karany za podobne czyny, sporządzono notatkę pod wniosek o ukaranie do sądu
ujęto mężczyznę, który w sklepie przy ul. Grodzkiej uderzył kobietę. Przekazano go w ręce policji.
Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE