Nie tylko LGBT. Nastała „ideologia singli”, która jest zagrożeniem

Podczas spotkania w sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej abp Marek Jędraszewski przekazał wiernym, że człowiek nie powinien żyć i umierać dla siebie. Osiągnąć pełnię życia może tylko dzięki życiu małżeńskiemu i rodzinnemu. 

Fot. Pixabay

Podczas spotkania metropolity krakowskiego, zwrócił się do pielgrzymów, przywołując słowa św. Pawła: „Nikt nie żyje dla siebie i nie umiera dla siebie”. Arcybiskup zauważył, że w obecnych czasach modne jest bycie singlem, skupianie się na sobie, samorealizacja. Jednak odbywa się to często kosztem innych ludzi.

Jędraszewski uważa, że panująca ideologia singli każe żyć jak samotna wyspa. A przecież człowiek, chrześcijanin, musi żyć zgodnie z własnym, dobrze ukształtowanym sumieniem. Jak tłumaczy, dopiero człowiek otwarty na Ducha Świętego jest człowiekiem prawdziwie bożym. Pełnia życia możliwa jest dzięki rodzinie, małżeństwie.

Nawiązał również do „ideologii gender i LGBT”, które nie mają nic wspólnego z zamysłem Boga, który powołał do życia człowieka kobietę i mężczyznę, żyjących razem. A więc nie można samemu zdecydować w jakiej konfiguracji chce się żyć.

„(…) miłość ma być płodna, a w tej płodności mają widzieć przejaw bożego błogosławieństwa. (…) Mają żyć zgodnie z tym, co przysięgają (…) w sakramencie małżeństwa, ślubując miłość, wierność, uczciwość małżeńską i to, że będą trwali ze sobą na dobre i złe, aż do śmierci. To jest chrześcijańskie małżeństwo. To jest wspólnota, do której Bóg powołał człowieka.” 

-powiedział metropolita.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE