Będą nowe znaki drogowe. Opublikowano projekt rozporządzenia

Na stronach Rządowego Centrum Legislacji opublikowano projekt najnowszego rozporządzenia dotyczącego przepisów drogowych. Chodzi o znaki, które mają się pojawić na drogach.

Fot. Pixabay

Projekt wyszedł od Ministrów Infrastruktury oraz Spraw Wewnętrznych i Administracji, a dotyczy zmian w rozporządzeniu w sprawie znaków i sygnałów drogowych. Jak wynika z informacji zamieszczonych na stronie RCL, projekt uzupełnia i doprecyzowuje obowiązujące przepisy, a także wprowadza nowe znaki. Rozporządzenie może wejść w życie po 2 tygodniach od jego ogłoszenia.

Zmiany mają dotyczyć między innymi znaków „tunel”, „śródmiejska strefa płatnego parkowania” czy „zatoka”. W pierwszym dodana będzie informacja, która będzie określać minimalny odstęp od poprzedzającego pojazdu po zatrzymaniu. „Śródmiejska strefa parkowania” to znak, który informuje o wjeździe do strefy, w której pobierana jest opłata za postój. Według nowego projektu ma się pojawić także znak „koniec strefy płatnego parkowania lub śródmiejskiej strefy płatnego parkowania”. Miałoby to ułatwić kierowcom postój.  W znaku „zatoka” zmiana ma rozszerzyć zakres zastosowania znaku poza tunelem i określić sytuacje, w których możliwe będzie korzystanie ze wskazanego znaku.

Dodatkowe zmiany obejmują dodanie do zbiorczych  informacji,  znaku informującego o obiektach dla podróżnych znajdujących się w trasie. W planach jest napisanie o odległości od następnej stacji benzynowej. W ten sposób kierowca będzie mógł ocenić czy zatrzymuje się teraz czy później. Informacje o odległości do zjazdu z drogi ekspresowej również mają być wprowadzone.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE