Mikołaj Pawlak wysłał pismo do ministra zdrowia. Chodzi o operacje kardiologiczne

Rzecznik Praw Dziecka wystosował pismo do ministra zdrowia, Adama Niedzielskiego. Zaapelował o pilne podjęcie działań w sprawie braku operacji kardiologicznych u nienarodzonych dzieci, które nie mają miejsca od kwietnia. Ministerstwo ma 30 dni, by odpowiedzieć na pismo.

Fot. By Sejm RP – RZ__0126, CC BY 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=75493787

Jak poinformował Mikołaj Pawlak, od kwietnia nie są przeprowadzane operacje kardiologiczne u nienarodzonych dzieci. A to wpływa negatywnie na zdrowia, a nawet życie. Jak wytłumaczył, w oczekiwaniu na rozwiązanie sytuacji od kwietnia zmarło już 2 dzieci, a kobiety ciężarne, cierpiące na choroby kardiologiczne, zostają kierowane na leczenie do innych państw.

„W Polsce wstrzymane są operacje kardiologiczne u nienarodzonych dzieci. Prowadzony od niemal dekady program był wzorem dla świata, ratował zdrowie i życie dzieci. Poprosiłem ministra zdrowia o pilną interwencję.”

-napisał w swoim oświadczeniu na Facebooku.

Zaznaczył, że dotychczasowe próby wznowienia zabiegów okazywały się nieudane. Dlatego jak najszybciej trzeba wyznaczyć spotkanie, podczas którego będzie można skupić się na planach dotyczących kardiologii w Polsce. Podkreślił, że niezbędnymi osobami podczas zebrania będą przedstawiciele ministerstwa, NFZ, nadzoru medycznego i zespołu realizującego program interwencji kardiologicznych.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE