Minister zachęca do zajęć stacjonarnych. Akademiki już czekają

Studenci już za chwilę rozpoczną nowy semestr na uczelniach. Uczelnie wciąż analizują sytuację epidemiologiczną by zadecydować o trybie nauczania. Krakowskie akademiki są już gotowe a minister nauki i szkolnictwa wyższego zachęca studentów do powrotu na uczelnie.

Fot. Pixabay

Na profilu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego pojawił się komunikat o rozpoczęciu nowego roku akademickiego. Ministerstwo nie przewiduje rozporządzenia ograniczającego działalność uczelni od 1 października. Wręcz przeciwnie. Minister Wojciech Murdzek wręcz zachęca studentów do powrotu na uczelnie.

W tym wypadku uczelnie wyższe mają jednak większą autonomię niż w przypadku szkół podstawowych i średnich i to władze uczelni decydują o tym czy zajęcia będą odbywać się w trybie, hybrydowym czy zdalnym.

Na razie nie ma jednoznacznego stanowiska uczelni w tej sprawie, choć władze nie tylko uczelni ale i poszczególnych katedr są gotowe na różne warianty.

Akademiki już są przygotowane i czekają na studentów. W tym roku jednak czekają spore ograniczenia. Najważniejszym jest limit osób na pokój. Do tej pory pokój mogły zajmować trzy osoby, od 1 października będzie wprowadzony limit dwóch osób na pokój. Rodzicom i wszystkim osobom niezamieszkałym w akademiku nie będzie można wchodzić do środka.

Używanie maseczek będzie obowiązkowe we wszystkich częściach wspólnych akademika. Ministerstwo przygotowało już listę wymogów sanitarnych i rozesłało do uczelni. Jak czytamy w informacji ministerstwo stawia na bezpieczeństwo i jakość nauczania.

UWAGA❗️❗️❗️ MNiSW nie przewiduje rozporządzenia ograniczającego działalność uczelni od 1 października.Przed nami nowy…

Gepostet von Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego am Dienstag, 15. September 2020

 

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE