Minister zdrowia zapowiada recovery plan

Adam Niedzielski zapowiada, że zaproponuje recovery plan, który ma pomóc w związku z przyrostem problemów zdrowotnych w czasie pandemii. Informacje przekazał w rozmowie z Radiem Zet.

Fot. Piotr Molecki/East News

Dziś rano szef resortu zdrowia zapowiedział, że powstaje plan naprawy, który skupi się na zniesieniu limitów dla lekarzy specjalistów, profilaktykę i nacisk na onkologię, a także kardiologię. Ostateczny i bardziej konkretny plan ma zostać pokazany pod koniec września.

Polacy nie są zadowoleni z telekonsultacji. Minister poinformował, że prowadzone są rozmowy ze środowiskiem lekarzy rodzinnych, szpitalami i specjalistyką, które mają na celu zwiększyć znów dostępność stacjonarnych wizyt u lekarza.

„Będę starał się w najbliższym czasie zaproponować taki recovery plan, który traktuje już nie tylko o zwiększeniu dostępności, ale też na odbudowie zdrowia”

-powiedział na antenie.

W związku z dużą ilością problemów zdrowotnych od powstania pandemii dodał, że niezbędny jest powrót do profilaktyki. Chce skupić się na programie badań profilaktycznych dla 40-latków, który już wcześniej był zapowiadany. Dodatkowo minister zauważył, że niezbędne jest zniesienie limitów w specjalistce. Ma zostać zwiększona skala wizyt, tak aby każdy mógł się zapisać do wybranego lekarza. Trzecim elementem jest zajęcie się onkologią i kardiologią. Ministerstwo chce, aby krajowa sieć onkologiczna stała się rozwiązaniem standardowym. Chodzi o upowszechnienie wzorca, który polega na współpracy ośrodków referencyjnych i współpracujących podmiotów. Dzięki temu leczenie będzie lepiej koordynowane.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE