Okradł roztańczone nastolatki

Krakowscy policjanci zatrzymali 60-latka który okradł nastolatki w czasie trwania ich zajęć tanecznych.

fot. Małopolska Policja

10 września br. policjanci Wydziału Sztab Policji Komendy Miejskiej Policji w Krakowie realizując czynności służbowe w rejonie Podgórza otrzymali informacje o kradzieży rzeczy należących do dwóch 15-latek.

Dziewczynki miały zostać okradzione w trakcie gdy uczestniczyły w zajęciach tanecznych. Łupem złodzieja padły między innymi dokumenty potwierdzające tożsamość, 2 karty bankomatowe oraz telefon.

Policjanci w trakcie prowadzonej rozmowy z zaniepokojonymi nastolatkami zauważyli podejrzanie zachowującego się mężczyznę, który znajdował się nieopodal szkoły tańca. Widząc zbliżających się funkcjonariuszy mężczyzna próbował się oddalić z miejsca.

60-latek okazał się sprawcą kradzieży, a wszelkie zrabowane zdobycze schował w swojej odzieży. Utracony telefon komórkowy, karty płatnicze oraz dokumenty potwierdzające tożsamość wróciły do właścicielek. Zatrzymany sprawca przestępstwa został przewieziony do pobliskiego komisariatu, skąd trafił do policyjnego aresztu.

W jednostce Policji usłyszał zarzut kradzieży, ukrywania dokumentu bez prawa do jego wyłącznego rozporządzania oraz posługiwania się cudzym dokumentem tożsamości. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE