Podkradał pieniądze współlokatorowi ale w szafce trzymał coś jeszcze

Złodziej pieniędzy zatrzymany. Policjanci odzyskali blisko 80 tys. złotych.

fot. Małopolska Policja

Kilka dni temu, do andrychowskiego komisariatu zgłosił się mężczyzna, który poinformował o kradzieży pieniędzy. Z jego relacji wynikało, że skradziono mu 80 tys. złotych z metalowej kasety, która znajdowała się w szafce zamykanej na klucz. Jak ustalili policjanci, pod koniec sierpnia , pokrzywdzonemu również skradziono 3 tys. złotych lecz nie zgłaszał tego faktu Policji.

W toku podjętych działań przez kryminalnych udało się ustalić i zatrzymać sprawcę kradzieży. Jak się okazało, to 18-letni mieszkaniec gminy Wieprz, który mieszkał z pokrzywdzonym. 18-latek wiedząc, gdzie znajduje się klucz od szafki, wykorzystał nieuwagę mężczyzny i dokonał kradzieży.

Podczas przeszukania pokoju zatrzymanego funkcjonariusze znaleźli marihuanę, a w trakcie przeszukania terenu ujawnili w zaroślach, niedaleko miejsca zamieszkania, foliowy worek, w którym były koperty ze skradzionymi pieniędzmi. Kryminalni odzyskali 78 860 złotych.

Mężczyzna usłyszał dwa zarzuty kradzieży z włamaniem oraz zarzut posiadania środków odurzających, do których się przyznał i złożył obszerne wyjaśnienia. Za powyższe przestępstwa grozi mu kara pozbawienia wolności do 10 lat.

 

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE