Zakażona nauczycielka. Szkoła podjęła samodzielną decyzję

W poniedziałek 14 września informowaliśmy o nauczycielce SP nr 2 w Zakopanem u której stwierdzono zakażenie koronawirusem. Jej klasa została objęta kwarantanną. A co z resztą szkoły? Wczoraj wieczorem dyrekcja podjęła decyzję.

Fot. Shutterstock / Kraków w Pigułce

Na decyzję Sanepidu w sprawie zamknięcia szkoły, zawieszenia zajęć lub przejścia na zdalny tryb nauczyciele czekali wszyscy, dyrekcja, rodzice i uczniowie. Jedna klasa skierowana na kwarantannę to za mało. Nauczycielka zakażona koronawirusem miała bowiem kontakt z większością grona pedagogicznego oraz uczniami z innych klas.

Dyrekcja podjęła jednak decyzję o zamknięciu szkoły na dwa dni, nie czekając na decyzję Sanepidu. Rodzice otrzymali informację wczoraj wieczorem. Treść listu udostępnił na swojej stronie Tygodnik Podhalański.

 

Szanowni Państwo , drodzy Rodzice i Opiekunowie.
Uprzejmie informuję, że Dyrekcja szkoły wraz z pracownikami, również jak Państwo przez cały dzień do późnych godzin wieczornych czekała na wydanie opinii przez PSSE w Zakopanem dotyczącej nauczania w szkole. Przez cały dzień byliśmy w stałym kontakcie z Sanepidem, Organem Prowadzącym oraz Kuratorium Oświaty w Krakowie.
Niestety informacje spływające z Sanepidu były niejednoznaczne. Po wykonaniu 22 rozmów telefonicznych dalej czekaliśmy na decyzję. 
Na chwilę obecną wpłynęło pismo Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Zakopanem, informujące nas , że „nie jest w stanie wydać decyzji o objęciu kwarantanną, ani wydać opinii zmiany trybu nauczania” w naszej szkole.
W obecnej sytuacji po przeanalizowaniu informacji, którymi na tą chwilę dysponujemy, mając na uwadze dobro uczniów oraz nauczycieli i pracowników, chcąc uniknąć zagrożenia epidemicznego, oraz czekając na podjęcie ostatecznej decyzji przez PSSE wykorzystujemy przysługujące szkołom podstawowym 2 dni z puli tzw.” dni dyrektorskich” po uzyskaniu pozytywnej opinii Rady Pedagogicznej oraz Rady Rodziców.
Oznacza to, że w dniach 15 i 16 września w szkole nie będzie organizowanych zajęć dydaktycznych.  Informujemy,że w tych dniach zorganizowane zostaną jedynie zajęcia opiekuńczo- wychowawcze. W tej niezmiernie wyjątkowej sytuacji zwracamy się z prośbą o rozważenie potrzeby przyprowadzenia dzieci do szkoły.
W tych dniach nie będzie funkcjonowała stołówka szkolna.
W dalszym ciągu będziemy monitować do Sanepidu o wydanie jednoznacznej decyzji w sprawie sytuacji zagrożenia epidemicznego w szkole.
Prosimy Państwa o śledzenie informacji, pojawiających się w dzienniku elektronicznym.
Z wyrazami szacunku
Monika Karpiel oraz Irena Gach- dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 2 w Zakopanem.

 

 

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE