Dom Opieki w Grobli po koronawirusie

Dom Opieki „Jestem” w Grobli w powiecie Bocheńskim wygrał walkę z koronawirusem. W końcu może wrócić do normalności.

Fot. Kraków w Pigułce

Przedstawiciele Domu Opieki „Jestem” w Grobli poinformowali o powrocie do normalności. Nie było łatwo i nie wszyscy przeżyli tę nierówną walkę, ale w końcu Dom Opieki w powiecie bocheńskim może powrócić do funkcjonowania.

Koronawirusem zakaziło się 115 spośród 165 podopiecznych oraz 34 z blisko 90 pracowników ośrodka.

Ośrodek jest odblokowany, czterech podopiecznych dochodzi jeszcze do zdrowia w szpitalu, pozostali z diagnozą jako ozdrowieńcy wrócili do ośrodka. Zdrowi są już także członkowie personelu – czytamy w przygotowanym komunikacie.

Wszystko wyszło na jaw w połowie lipca gdy jeden z pensjonariuszy trafił do szpitala. Dolegliwości nie były związane z koronawirusem, ale rutynowo przeprowadzono test. Wynik pozytywny spowodował lawinę wydarzeń. Przebadani zostali pozostali pensjonariusze oraz pracownicy. Wszyscy zostali objęci kwarantanną lub opieką szpitalną. Ostatecznie zmarło 17 osób.

Dom Opieki został zamknięty i nie funkcjonował aż do teraz. Pracownicy informują, że Dom Opieki „Jestem” w przyszłym tygodniu wraca do normalności, łącznie z nowymi przyjęciami.

Do zdrowia w szpitalu dochodzi jeszcze 4 mieszkańców placówki. Ozdrowieńcy wrócili już do ośrodka. Zdrowi są również pracownicy.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE