TVP wyda prawie 18 milionów na wypłatę nagród

Jak zdecydowało zwyczajne walne zgromadzenie Telewizji Polskiej, przekazane będzie 17,8 mln złotych z 89 mln złotych zysku na wypłatę nagród. 

By Adrian Grycuk – Praca własna, CC BY-SA 3.0 pl, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=48170934

Informacje przekazał portal Press. Jeszcze w maju portal informował o tym, że TVP chce przeznaczyć niecałe 18 milionów złotych zysku na nagrody. Kilka dni później spółka przekonywała, że nie zapadły jeszcze w tej kwestii żadne postanowienia. Jak się dziś okazało, nagrody zostaną przyznane. Cały protokół z walnego zgromadzenia został zamieszczony w Krajowym Rejestrze Sądowym.

W 2019 roku koszty działalności TVP wzrosły do 2,691 miliardów złotych. Z przychodów spółka uzyskała prawie 560 milionów. Dodatkowo Telewizja Polska dostała 1,127 mld zł rekompensaty za utracone z tytuły zwolnień wpływy z opłat abonamentowych.

Oddziały TVP zatrudniają łącznie 704 pracowników, z czego w 2019 roku było 85 dyrektorów i wicedyrektorów, a 282 dziennikarzy. Jak informuje Press, Najwyższa Izba Kontroli ma sprawdzić gospodarkę majątkową i finansową  TVP. Ma to pomóc w ocenie czy Telewizja Polska prawidłowo zarządza majątkiem i gospodaruje swoimi środkami.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE