Chciał uciec policjantom gdy zgasł mu silnik

Uciekinier na quadzie wyraźnie miał pecha gdy próbował uciec policjantom. Najpierw zatrzymał go korek, następnie zgasł silnik. 

fot. KMP Nowy Sącz

14 września br. w godzinach popołudniowych policjanci sądeckiej drogówki przejeżdżali drogą wojewódzką nr 975 w gminie Chełmiec. Kiedy zauważyli mężczyznę kierującego quadem bez tablic rejestracyjnych, przy użyciu sygnałów świetlnych i dźwiękowych wydali mu polecenie zatrzymania się do kontroli drogowej.

Mężczyzna widząc policjantów gwałtowanie przyspieszył, a kiedy nie mógł kontynuować jazdy, bo blokowały go inne samochody oraz prowadzone roboty drogowe, postanowił zawrócić. Podczas tego manewru silnik czterokołowca zgasł i mimo kilku prób mężczyźnie nie udało się go uruchomić.

W tym czasie został zatrzymany przez policjantów, a następnie zbadany na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Okazało się, że 28-letni mieszkaniec powiatu nowosądeckiego był trzeźwy, a swoją ucieczkę przed policjantami tłumaczył tym, że obawiał się konsekwencji kierowania nieubezpieczonym i niedopuszczonym do ruchu quadem.

Amator mocnych wrażeń został ukarany mandatem, a policjanci zatrzymali mu prawo jazdy i sporządzili zawiadomienie o braku polisy OC do Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego. Na tym jednak nie koniec, ponieważ decyzja o niezatrzymaniu się do kontroli i ucieczce przed policjantami znacznie pogorszyła jego sytuację. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, za takie przestępstwo grozi od 3 miesięcy do 5 lat więzienia (art. 178b kodeksu karnego).

Art. 178b kodeksu karnego – Kto, pomimo wydania przez osobę uprawnioną do kontroli ruchu drogowego, poruszającą się pojazdem lub znajdującą się na statku wodnym albo powietrznym, przy użyciu sygnałów dźwiękowych i świetlnych, polecenia zatrzymania pojazdu mechanicznego nie zatrzymuje niezwłocznie pojazdu i kontynuuje jazdę, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE