Nowe strefy żółte i czerwone! Aż 3 z Małopolski!

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o nowych strefach objętych obostrzeniami. 8 powiatów znalazło się w strefie „żółtej”, a 3 w „czerwonej”.

Fot. Kraków w Pigułce

W strefie „żółtej” znalazły się powiaty: tatrzański (Małopolska), gostyński (wielkopolska), nowotarski (Małopolska), aleksandrowski (woj. kujawsko-pomorskie), głubczycki (woj. opolskie), myślenicki (Małopolska), kielecki (woj. świętokrzyskie) i kartuski (woj. pomorskie). Do strefy „czerwonej” trafiły powiaty: bytowski (woj. pomorskie), kluczborski (woj. opolskie) i milicki (woj. dolnośląskie).

Żółte i czerwone strefy to obszary, które powstają na bazie analiz dynamiki wzrostów zakażeń z ostatnich 14 dni. Jeżeli w tym okresie zakażeń było ponad 12 na 10 tys. mieszkańców, powiat staje się czerwoną strefą, a jeżeli pomiędzy 6, a 12 na 10 tys. mieszkańców, do żółtej.

O ile w żółtej strefie nie ma jeszcze tak dużej różnicy, o tyle w czerwonej istnieją już poważne ograniczenia. Jest to m.in. używanie masek wszędzie w przestrzeni publicznej, a także zakaz otwierania niektórych obiektów, a w pozostałych ograniczenie liczby przebywających tam osób.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE