Tadeusz Rydzyk dostał zakaz odprawiania mszy. Powodem jego wypowiedzi

Jak informuje Onet, wypowiedzi ojca Tadeusza Rydzyka okazały się na tyle kontrowersyjne, że dostał on zakaz odprawiania mszy w kilku parafiach w Kanadzie. Skierowane one były dla tamtejszej Polonii.

Fot. Jacek Dominski/REPORTER

Decyzją arcybiskupa Edmontona Richarda Smitha, Polak będzie miał zakaz odprawiania mszy w archidiecezji Edmonton i  podlegających jej parafiach w zachodniej Kanadzie. Nie będzie mógł też organizować spotkań na terenie parafii. Jak informuje Onet, w sumie ojciec Rydzyk nie będzie mógł prowadzić mszy w pięciu kościołach.

Wypowiedzi Tadeusza Rydzyka zostały uznane za antysemickie i ksenofobiczne. Jak podkreśla arcybiskup Smith, na antenie Radia Maryja niejednokrotnie Rydzyk posuwał się w swoich wypowiedziach za daleko, chociażby nazywając Gretę Thunberg dzieckiem, które ma się uczyć zamiast manipulować inne dzieci.

Do tej pory Tadeusz Rydzyk nie odniósł się do decyzji arcybiskupa. To nie pierwszy raz kiedy ludzie kościoła nie kryły niezadowolenia z polskiego duchownego. Już w 2019 roku trafiła też do papieża Franciszka petycja o ukrócenie działalności politycznej Tadeusza Rydzyka, pod którą podpisało się aż ponad 200 tysięcy osób.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE