W Małopolsce ilość zakażeń wciąż powyżej setki. Są ofiary śmiertelne

W Małopolsce odnotowano w ciągu ostatniej doby 125 nowych zakażeń. To o 14 więcej niż wczoraj a i tak nie najwięcej w kraju. 

Fot. Kraków w Pigułce

Więcej zakażeń w ciągu ostatniej doby odnotowano tylko w województwie pomorskim, aż 134 i w mazowieckim, 168.

W Małopolsce zakażenie wirusem Sars-Cov-2 stwierdzono u 125 osób. To 74 kobiety i 51 mężczyzn, w wieku od roku do 85 lat, z Krakowa (19 osób), powiatu myślenickiego (16 osób), nowotarskiego (15 osób), olkuskiego i krakowskiego (po 11 osób), wadowickiego (10 osób), tatrzańskiego (8 osób), powiatów: brzeskiego i limanowskiego (po 6 osób), suskiego (5 osób), Tarnowa i powiatów: bocheńskiego, wielickiego, nowosądeckiego (po 3 osoby), Nowego Sącza i powiatu chrzanowskiego (po 2 osoby) oraz powiatów: olkuskiego i oświęcimskiego (po 1 osobie). Aktualnie 16 osób jest hospitalizowanych, pozostałe przebywają w izolacji.

Wojewódzka Stacja Sanitarno Epidemiologiczna poinformowała również o kolejnych 241 ozdrowieńcach z naszego województwa. To 130 kobiet i 111 mężczyzn, w wieku od roku do 96 lat, z Krakowa (132 osoby), powiatu krakowskiego (45 osób), nowosądeckiego (12 osób), wielickiego (8 osób), limanowskiego (6 osób), powiatów: suskiego, oświęcimskiego, nowotarskiego, gorlickiego (po 5 osób), wadowickiego (4 osoby), powiatu tatrzańskiego i chrzanowskiego (po 3 osoby), Nowego Sącza i powiatu myślenickiego (po 2 osoby) oraz powiatu proszowickiego, olkuskiego, miechowskiego i brzeskiego (po 1 osobie), którzy w większości przebywali w izolacji. W sumie w Małopolsce mamy 6922 ozdrowieńców.

Niestety musimy również poinformować o śmierci 81-letniego mężczyzny, mieszkańca Krakowa, 85-letniej kobiety, mieszkanki Krakowa, 68-letniego mężczyzny, mieszkańca powiatu krakowskiego oraz 51-letniego mężczyzny, mieszkańca powiatu nowotarskiego, którzy przebywali w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. Zmarli mieli choroby współistniejące.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE