W Małopolsce ponad 2 razy więcej ozdrowieńców niż zakażonych

Liczba osób zakażonych koronawirusem w Małopolsce wciąż oscyluje w granicach setki na dobę. W ciągu ostatnich 24 godzin przybyło 92 zakażonych, ale liczba ozdrowieńców rośnie jeszcze szybciej.

Fot. Kraków w Pigułce

W ciągu ostatniej doby w województwie małopolskim  stwierdzono 92 nowe przypadki zakażeń koronawirusem. Małopolska tym samym znowu znalazła się na pierwszym miejscu z rekordową liczbą zakażeń.

To 55 kobiet i 37 mężczyzn, w wieku od 9 do 92 lat, z powiatu krakowskiego (24 osoby), Krakowa i powiatu nowotarskiego (po 11 osób), powiatów: chrzanowskiego i olkuskiego (po 6 osób), myślenickiego, nowosądeckiego, tatrzańskiego (po 5 osób), powiatów: oświęcimskiego, wielickiego, limanowskiego i wadowickiego (po 3 osoby), suskiego (2 osoby) oraz Nowego Sącza i powiatów: bocheńskiego, brzeskiego, dąbrowskiego, gorlickiego (po 1 osobie). Aktualnie 14 osób jest hospitalizowanych, pozostałe przebywają w izolacji.

Dwie osoby zmarły. Pierwsza z nich to 70-letnia kobieta, mieszkanka Nowego Sącza, która przebywała w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. Zmarła miała choroby współistniejące. Druga ofiara to 75-letni mężczyzna, mieszkaniec powiatu oświęcimskiego, który przebywał w Szpitalu w Łańcucie.

Optymistyczne doniesienia dotyczą ozdrowieńców. W Małopolsce w ciągu ostatniej doby odnotowano ich aż 239. To 112 kobiet i 127 mężczyzn, w wieku od roku do 89 lat, z Krakowa (145 osób), powiatu krakowskiego (30 osób), powiatów: nowosądeckiego, nowotarskiego (po 12 osób), myślenickiego (9 osób), Nowego Sącza (6 osób), powiatu tatrzańskiego i limanowskiego (po 5 osób), gorlickiego (4 osoby), bocheńskiego i brzeskiego (po 3 osoby), oświęcimskiego (2 osoby) oraz powiatów: chrzanowskiego, olkuskiego i suskiego (po 1 osobie), którzy w większości przebywali w izolacji. W sumie w Małopolsce mamy 7161 ozdrowieńców.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE