Akademia Edukacji Hybrydowej. Za darmo. Jest tylko jeden warunek

W Tarnowie powstaje Akademia Edukacji Hybrydowej dla nauczycieli. Wiosenne zamknięcie i nagłe przejście na zdalne nauczanie sprawiło wiele problemów. Zwłaszcza gronu pedagogicznemu. 

Fot. Pixabay

Nie wszyscy nauczyciele nadążają za technologią. Nie muszą. Są przyzwyczajeni do nauczania stacjonarnego i nigdy nie musieli uczyć się korzystania z komunikatorów a już tym bardziej przemawiać do bezdusznej kamery.

Wiosenne zamknięcie pandemiczne i przejście na tryb zdalnego nauczania przysporzył wielu problemów, nie tylko uczniom ale głównie nauczycielom. Wiele lekcji w ogóle się nie odbywało a nauczyciele przesyłali materiały co najwyżej mailem.

Tarnów postanowił to zmienić i postawił na edukowanie nauczycieli w zakresie nauczania hybrydowego.

Inicjatorem pomysłu jest Marcin Zaród, nauczyciel roku, anglista i od niedawna nauczyciel Wf-u. Po wiosennym zamieszaniu związanym z doborem odpowiedniej platformy, lekcje bardzo często albo nie odbywały się wcale albo materiały przesyłane były mailem. Ewentualnie nauczyciele korzystali z komunikatorów, którymi sami posługiwali się na co dzień.

Akademia Edukacji Hybrydowej ma rozwiać wszelkie wątpliwości i służyć eksperckimi radami w zakresie zdalnego nauczania. Dostępnych będzie również 15 toutoriali  z materiałami instruktażowymi.

AEH ruszyła już w czwartek 17 września. Zajęcia odbywają się bezpłatnie. Jest tylko jeden warunek. Trzeba być nauczycielem w jednej z tarnowskich szkół.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE