Nocne rozmowy PiS na Wawelu. Nadchodzi rozpad?

W piątek 18 września prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński przybył na Wawel by uczestniczyć we mszy św. za dusze Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego i jego żony Marii Kaczyńskiej. Zjawili się również inni niespodziewani goście. Po mszy prowadzone były rozmowy o przyszłości Zjednoczonej Prawicy.

Fot. pixabay.com

Rozmowy mogły być burzliwe jak burzliwe było samo głosowanie dzień wcześniej nad ustawą o ochronie zwierząt. Zjednoczona Prawica nie okazała się jednomyślna.

38 posłów PiS, w tym posłowie Solidarnej Polski Zbigniewa Ziobry, głosowali przeciw ustawie. Władze PiS zapowiadają wyciągnięcie konsekwencji w stosunku do posłów, którzy ustawy nie poparli. Konsekwencją może być również rozpad Zjednoczonej Prawicy.

W spotkaniu, które śmiało już można nazwać kryzysowym uczestniczyli Jarosław Kaczyński, premier Mateusz Morawiecki, wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki, europosłowie Joachim Brudziński i Ryszard Czarnecki i Adam Lipiński.

Decyzje zostaną podjęte w poniedziałek, jednak tak poważnych rozmów jeszcze w Zjednoczonej Prawicy nie było. Czy dojdzie do rozpadu koalicji? Tego dowiemy się już za dwa dni.

 

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE